Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Dyssegård:
-
Magnus H.
Fra Dyssegård
Hey jeg hedder Magnus. I min daglig dag går jeg på gymnasiet i lyngby. Efter skole hjælper jeg fors... -
Flemming F.
Fra Dyssegård
Uddannet på 20 år og god til alt ..køkken tag terasse ..måtte det være tilbygning eller bare en g... -
Tedros A.
Fra Dyssegård
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Birgitte Kammersgaard J., George O. og Fam l. O. søger hjælp til husopgaver i Dyssegård
-
Kølefryseskab der ikke køler eller fryser mere
Fra Birgitte Kammersgaard J. (Dyssegård)
Vi har et kølefryseskab på vores overdækket terrasse. Den lyser men den køler eller fryser ikke mer... -
Gulv Afslibning + Behandling
Fra George O. (Dyssegård)
60 m^2. Ingen møbler osv. Jeg ved ikke så meget om behandlinger, men jeg ønsker noget der ikke bl... -
Girafslibning at gasbetonvæg
Fra Fam l. O. (Dyssegård)
Vi har brug for hjælp til at slibe en gasbeton-væg mere jævn med f.eks. girafsliber el lign maskine...
Karen Bowie N., Anders Kern B. og Troels B. søger hjælp til haveopgaver i Dyssegård
-
Flise teresse 8 kvadratmeter
Fra Karen Bowie N. (Dyssegård)
2 mellemstore buske og lille dødt opstammet busk. Ved ikke hvor store rødderne er - men de skal fje... -
En del forefaldende arbejde. Hækken skal slåes, terrassen repareres osv
Fra Anders Kern B. (Dyssegård)
Diverse opgaver som slå hækken og rense mellem fliserne, reperere terrassen osv -
Beskæring af høj bøgehæk
Fra Troels B. (Dyssegård)
Høj bøgehæk, ca 3-5 meter høj skal skæres ned i 2 meters højde. Ca 70-80 meters stræk på en hjørneg...
Anders R., Louise B. og Thorsten R. søger hjælp til diverse opgaver i Dyssegård
-
Bore huller i ydermur
Fra Anders R. (Dyssegård)
Skal have boret ca 90 huller af 28 cm i min kælderydermur - måske beton. Skal bruges til at fylde m... -
Eftersyn/rep.
Fra Louise B. (Dyssegård)
Min trofaste græsslåmaskine vil ikke starte. Den kommer med en lyd når jeg hiver den i gang, men mo... -
Reparation af Alko highline græsklipper
Fra Thorsten R. (Dyssegård)
Maskinen er ca. 8 år gammel.Huset til luftfilteret er knækket af og skal skiftes, tomgangen skal ju...